Pupeční kýla

Pupeční kýla (Hernia umbilicalis) patří mezi kýly časté u dětí, ale nejen u nich

Pupeční kýla (hernia umbilicalis) postihuje děti i dospělé. Objevuje se již u novorozenců během porodu či těsně po něm. V drtivé většině případů jde o vrozenou vadu. Někdy samovolně vymizí, jindy je třeba ji odstranit operativně. Vyskytne-li se pupeční kýla u dospělých, nikdy samovolně nevymizí. Častější je u žen.

Z lékařského hlediska je pupeční kýla vyklenutím výstelky břišní dutiny společně s orgány dutiny břišní (nejčastěji kličky tenkého střeva) defektem ve stěně břišní (kýlní branka) do podkoží v oblasti pupku.

Vzniká v místě, kde je stěna břišní fyziologicky oslabena a projevuje se jako měkké nebolestivé vyklenutí v oblasti pupku. Může působit tlakové bolesti při námaze a pocity nadýmání.

Nechte své dítě včas operovat

V Kýlním centru Galen rychle a bezbolestně odoperujeme pupeční kýlu dětským pacientům, stejně tak si ovšem poradíme i s kýlou tříselnou. Na děti zde čekají vlídní a zkušení lékaři specialisté na dětskou chirurgii, jejichž profesionalita i moderní léčebné metody zajistí, že se budou moci brzy vrátit domů ke svým blízkým. Většina operativních odstranění kýly pupeční nevyžaduje hospitalizaci.

Kdy je na čase zvážit operaci pupeční kýly dítěte?

Pupeční kýly u dětí jsou většinou vrozené. Zpravidla samovolně mizí do 3 let věku. Pokud však kýla přetrvává nad 6 let, je vhodné ji před nástupem do školy odoperovat. Kýly není radno brát na lehkou váhu, protože i v dětském věku jsou nebezpečné svým možným uskřinutím. Při podezření na uskřinutí vždy vyhledejte lékaře! Uskřinutá pupeční kýla (stejně jako každá jiná uskřinutá kýla) znamená totiž závažnou zdravotní komplikaci ohrožující život.

Včasná operace je tím nejbezpečnějším řešením pro vaše dítě. Výkon lze provést bez hospitalizace v nemocnici. Naše pracoviště provádí tento operační zákrok standardně při krátkodobém několikahodinovém pobytu na lůžku.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Kontakty

CHS Galen

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:


Klinika plastické, cévní, dětské a ortopedické jednodenní chirurgie


© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing